Žmonėms būdingos tokios problemos kaip staigus kvėpavimo sustojimas miego metu, įvairios depresijos ir miego sutrikimai.

Žmonės, turintys pernelyg aktyvią centrinę nervų sistemą (CNS) dažnai skundžiasi, kad negali užmigti, nes jų protas yra užimtas minčių, o užmigę naktį atsibunda po kelis kartus . Ir po pietų jie paprastai jaučiasi taip, tarsi važiuotų automobiliu su užtrauktu rankiniu stabdžiu.

Priešingos kategorijos atstovai – neaktyvūs žmonės – dažniausiai patiria visiškai priešingus pojūčius. Naktį jie gali miegoti 10–12–14 valandų ir vis tiek prabunda pavargę. Tiesą sakant, jie miega visą naktį, tačiau jų miego stadija nepatenka į tokią būseną, kai pabudę žmonės jaučiasi pailsėję ir kupini energijos. Sutuoktiniai ir kiti šeimos nariai dažnai jų nesupranta ir mano, kad jie yra tik hipochondrikai, lėtiniai verkšlentojai ar abu kartu. Daugybė sutuoktinių bendras gyvenimas pasibaigė būtent dėl ​​tokių nesutarimų.


Dažnas miego sutrikimo pagrindas yra emocijos, patirtos po psichologinės traumos. Miego sutrikimus galima sumažinti arba visiškai pašalinti naudojant neurogrįžtamojo ryšio (NGR) sesijas. Vaistus reikia vartoti visą gyvenimą ir  jūs galite tapti priklausomi nuo cheminių medžiagų, o savo ruožtu NGR sesijos nėra invazinės, jos yra saugios – tai įrodė klinikiniai tyrimai Kanadoje atlikti per daugiau kaip dvidešimt metų Zengaro institute. NGR pagerina žmogaus smegenų veiklą, maksimaliai išnaudodamas visas šiuolaikines galimybes, kad smegenys galėtų pasiekti optimalią būseną, kai pradeda tiksliai atlikti visas numatytas funkcijas.

Procedūros aprašymas. Prie galvos pritvirtinti du maži jutikliai, panašūs į ausines, kurie fiksuoja smegenų bangas, prie ausų pritvittinami trys jutikliai. Informacija, jutiklių ir programinės įrangos pagalba, įvedama į programą, kur skenuojamos smegenys ir nustato smegenų sritį, kuri netinkamai veikia arba dirba per daug aktyviai ar atvirkščiai – per daug pasyviai. Aptikus nukrypimus, klausoma muzika tarsi sustoja ir tai yra signalas smegenims į nukrypimą atkreipti dėmesį. Žmogaus smegenys yra labai protinga sistema, galinti savarankiškai palaikyti optimalią veiklą, didinti aktyvumą vietose, kur ji neveiksminga, ir sumažinti ją ten, kur perteklinė. Po kurio laiko, po kelių seansų, smegenys pasiekia optimalų darbo lygį, o kokybiškas miegas tampa neatsiejama smegenų veiklos dalimi. Visa tai vyksta be asmeniui matomų pakitimų, jokio šalutinio poveikio nepastebima, o rezultatas pasiekiamas po keturių – penkių seansų ar net greičiau.

NGR treniruotės turi pranašumą – po 10 užsiėmimų (vidutiniškai) kursą galima baigti , nes smegenys išmoksta užtikrinti kokybišką miegą ir išlaikyti šią funkciją  visą gyvenimą.