Žmonėms būdingos tokios problemos kaip staigus kvėpavimo sustojimas miego metu, įvairios depresijos ir miego sutrikimai, kurias galima suskirstyti į keturias kategorijas.

Pirmai kategorijai priskiriami žmonės, turintys pernelyg aktyvią centrinę nervų sistemą (CNS). Jie dažnai skundžiasi, kad negali užmigti, nes jų protas yra užimtas minčių, o užmigę naktį atsibunda po kelis kartus . Ir po pietų jie paprastai jaučiasi taip, tarsi važiuotų automobiliu su užtrauktu rankiniu stabdžiu.

Priešingos kategorijos atstovai – neaktyvūs žmonės – dažniausiai patiria visiškai priešingus pojūčius.

Naktį jie gali miegoti 10–12–14 valandų ir vis tiek prabunda pavargę. Tiesą sakant, jie miega visą naktį, tačiau jų miego stadija nepatenka į tokią būseną, kai pabudę žmonės jaučiasi pailsėję ir kupini energijos. Sutuoktiniai ir kiti šeimos nariai dažnai jų nesupranta ir mano, kad jie yra tik hipochondrikai, lėtiniai verkšlentojai ar abu kartu. Daugybė sutuoktinių bendras gyvenimas pasibaigė būtent dėl ​​tokių nesutarimų.
Trečiajai kategorijai priklauso laimingieji, kurių smegenys turi dvi aukščiau aprašytas savybes. Kairysis jų smegenų pusrutulis neaktyvus, o dešinysis – per daug aktyvus. Savo ruožtu miego problemų, susijusių su ketvirtąja žmonių kategorija, pagrindas yra emocijos, patirtos po psichologinės traumos. Miego sutrikimus galima sumažinti arba visiškai pašalinti naudojant neurogrįžtamojo ryšio (NGR) sesijas. Vaistus reikia vartoti visą gyvenimą ir  jūs galite tapti priklausomi nuo cheminių medžiagų, o savo ruožtu NGR sesijos nėra invazinės, jos yra saugios – tai įrodė klinikiniai tyrimai, Kanadoje atlikti per dvidešimt metų Zengaro institute. NGR pagerina žmogaus smegenų veiklą dirbtinio intelekto „Microsoft“ pagalba, maksimaliai išnaudodamas visas šiuolaikines galimybes, kad smegenys galėtų pasiekti optimalią būseną, kai pradeda tiksliai atlikti visas numatytas funkcijas.

Procedūros aprašymas. Prie galvos pritvirtinti du maži jutikliai, panašūs į ausines, kurie fiksuoja smegenų bangas. Informacija įvedama į programą, kurią galima palyginti su „Google“ paieškos varikliu, kur skenuojamos smegenys (nesijaudinkite, ji nepaskleis nepageidaujamų el. laiškų, kurių niekada nenorėtumėte siųsti!) Ir nustato smegenų sritį, kuri netinkamai veikia arba dirba per daug aktyviai ar atvirkščiai – neaktyviai, arba koreguojasi  abi šios savybės tuo pačiu metu. Tokiu būdu gauta informacija perduodama atgal į smegenis, kaip ir muzika, kurią nutraukia triukšmas ir praleidimai. Žmogaus smegenys yra labai protinga sistema, galinti savarankiškai palaikyti optimalią veiklą, didinti aktyvumą vietose, kur ji neveiksminga, ir sumažinti ją ten, kur perteklinė. Po kurio laiko, po kelių seansų, smegenys pasiekia optimalų darbo lygį, o kokybiškas miegas tampa neatsiejama smegenų veiklos dalimi. Visa tai vyksta be asmeniui matomų pakitimų, jokio šalutinio poveikio nepastebima, o rezultatas pasiekiamas po keturių seansų ar net greičiau.

NGR treniruotės turi pranašumą – po 10 užsiėmimų (vidutiniškai) kursą galima baigti , nes smegenys vėl išmoks užtikrinti kokybišką miegą ir išlaikyti šią funkciją visą gyvenimą.