Ar neuroterapija (NGR) yra veiksminga?

Nors šis metodas nėra panacėja – vaistas nuo visų ligų, neuroterapija teigiamai veikia bemaž visus, o pokyčiai išlieka ilgą laiką. 95% mūsų klientų tvirtina, kad po seansų pastebi žymų pagerėjimą, kuris viršijo jų lūkesčius.

Beje, svarbu pažymėti, kad jeigu vaikas ar suaugęs, kasdien didelę laiko dalį praleidžia fiziškai ar emociškai užterštoje aplinkoje, nebus paprasta išsaugoti gerą savijautą ilgam. Todėl dalis klientų periodiškai lanko neurogrįžtamojo ryšio (NGR) sesijas tiesiog geros savijautos profilaktikai.

(NGR) yra labai veiksminga daugeliu, pastraipoje skiltyje „Atsiliepimai” (https://neurodelta.lt/atsiliepimai/) paminėtų atvejų ir pasireiškia akivaizdžiai geresne savijauta ir savikontrole esant nerimui, priklausomybei, depresijai, autizmui, epilepsijai, nemigai, stresui po galvos traumų, norint pagerinti veiklos efektyvumą. NGR sesijos gali būti pagrindine jūsų smegenų „fitneso“ programa, lėtinančia smegenų senėjimą ir prailginančia Jūsų gyvenimo trukmę.

Prieš pirmąją neuroterapijos (NGR) sesiją, jūsų treneris gali paprašyti užpildyti trumpą klausimyną apie tai kaip jaučiatės. Tada jus pakvies atsisėsti  į patogų krėslą. Sensoriai tvirtinami prie galvos odos (sesijos metu prisegami trys sensoriai ant ausų ir du maži jutikliai ant galvos šonų.), kompiuterinė programa nuskaito smegenų bangas ir registruoja elektroencefologramą, šios bangos integruojamos į jūsų klausomą muziką ar žiūrimą filmą, kaip pertrūkiai garse ar vaizde. Šie pertrūkiai atsiranda, kai smegenų bangų virpesiai yra neefektyviose smegenų veikimo zonose. Jūs, klausydami muziką, gaunate grįžtamą savo smegenų bangų virpesių informaciją. Šis principas remiamasi unikaliu dinaminiu neuroninio grįžtamojo ryšio (NGR) realiu laiku principu, kai “tiesiog” teikiama informaciją į jūsų smegenis, mikrosekundė po mikrosekundės, kurią smegenys gali naudoti savo taškų „užstrigimo“ atlaisvinimui ir organizuotis pačios. Kai smegenys tai daro, paprastai klientai jaučiasi geriau, lengviau pasiekiamas optimalus smegenų veikimas. NGR metodas nėra invazinis, t.y. tiesiogiai įtakojantis procesus Jūsų centrinėje nervų sistemoje. Jis neverčia smegenų keisti jūsų sąmonės būsenos. Jis veikia kaip veidrodis – teikia informaciją smegenims apie jų pačių veiklą, kurią smegenys gali panaudoti balansui atkurti. Dėl šios priežasties NGR yra labai saugus ir visiškai be šalutinio poveikio. Tačiau pokyčiai gali būti galingi ir naudingi. Vertinant savo treniruočių pažangą, galiausiai visada svarbiausia kaip jūs jaučiatės ir kaip sekasi susidoroti su pasitaikančiais naujais iššūkiais jūsų gyvenime. Tai, ką davė jums treniruotės ir yra pirmoje vietoje!

10 sesijų gali užtikrinti pokyčius, kuriuos jūs patys pastebėsite. Žmonės, dalyvavę NGR sesijose pastebi, kad grįžta savojo „aš“ pajautimas – budrumas ir atsipalaidavimas, gyvumas ir ramybė tuo pačiu metu. Smegenyse vyksta tokios organiškos permainos, kad tai, ką jūs jaučiate ir veikiate, atrodo visiškai natūralu – ir tai tiesa, nes jūs tampate savimi ir veikiate mažiau sąlygojamas automatinių reakcijų. Tai nereiškia, kad jūs daugiau nesusidursite su gyvenimo problemomis, tai tiesiog reiškia, kad jūs jas susitvarkysite sveikesniu būdu ir jausmai ne taip svyruos kaip anksčiau.

Kadangi treniruočių metu aktyvuojasi smegenų savireguliacijos mechanizmas – smegenys pačios balansuojasi, pokyčiai gyvenime paprastai vyksta gana sklandžiai ir palaipsniui.

Kartais klientams iškyla buvę simptomai kol galutinai jie išnyksta. Tai šiek tiek primena situaciją kuomet atsisakius rūkymo, dar kurį laiką užeina stiprus noras parūkyti. Žmonės dažnai pastebi nuovargio būseną, panašiai kaip mokantis naujo įgūdžio. Galima tikėtis ryškesnių sapnų, kol protas nusistovi į labiau subalansuotą būseną.

Mokslo samprata apie smegenų veiklą sparčiai keičiasi. Bemaž prieš trisdešimtmetį buvo manoma, kad smegenų biosrovių modeliai yra nesvarbūs; smegenys buvo traktuojamos kaip fiksuotos ir nekintančios. Todėl neuro-grįžtamasis ryšys (NGR) buvo laikomas „moksliškai neįmanomu“, todėl buvo atmestas.

Šių dienų medicinos mokslas suprato, kad šie seni įsitikinimai apie smegenis buvo tiesiog mitas. Neuroplastiškumas (smegenų gebėjimas mokytis ir kisti per visą gyvenimą) dabar jau mokslinių tyrinėjimų, o ne ironijos objektas.

Mokslo samprata apie smegenų veiklą keitėsi taip greitai, kad gydymo įstaigos dar tik pradeda integruoti šį naują požiūrį; tai kur kas sparčiau vyksta Vakarų pasaulyje, nei Lietuvoje. NGR turi sudėtingą, mokslo įrodymais pagrįstą, požiūrį ir kiekybiškai pagrįstus rezultatus (žr.apie tyrimus čia …), remiantis 50 metų klinikinių pritaikymu.

Savaitės po sesijų yra labai svarbios, nes gaminasi nauji neuroniniai tinklai, kurie pradeda dominuoti prieš senus. Svarbu prisiminti, kad jūs galite rinktis sveikesnį maistą, teigiamai mąstyti ir įgyvendinti pokyčius, kuriuos jums reikia padaryti.

Kuo daugiau jūs naudojate savo naujasias neuronų jungtis, tuo labiau dominuojančios jos tampa. Tai smegenų prigimtis ir visų naujų įgūdžių mokymosi pobūdis.

Smegenys natūraliai siekia subalansuotos, stabilios būklės, todėl, kai jos jau treniruotos, joms sunkiau išeiti iš pusiausvyros ir lengviau grįžti į pusiausvyrą. Siekiant užtikrinti ilgalaikius rezultatus, negerkite alkoholio ir nenaudokite pramoginių narkotikų gydymo metu ir keletą savaičių po sesijų. Smegenų neuronai tampa „guminiai“ alkoholio ir narkotikų poveikyje ir nesugeba sukurti ilgalaikių nervų tinklų. Jeigu vaikas ar suaugęs, kasdien didelę laiko dalį praleidžia fiziškai ar emociškai užterštoje aplinkoje, nebus paparasta išsaugoti gerą savijautą ilgam. Todėl dalis klientų periodiškai lanko neurogrįžtamojo ryšio (NGR) sesijas tiesiog geros savijautos profilaktikai.